#2016-09-08 01:45:31 

DobryWirus

Użytkownik

Posty: 78

Skąd: Frombork

Wiek: 47

Pytanie tyczy się wad i zalet różnych materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych. Chodzi mi konkretnie o meble warsztatowe. Nie jest to jakaś uciążliwa czy wymagająca branża, niemniej chodziłoby mi o trwałe rozwiązania.
#2016-09-08 03:04:15 

FraneK

Użytkownik

Posty: 91

Skąd: Częstochowa

Wiek: 22

Stal nierdzewna. Jak dla mnie to podstawa jeśli chodzi o meble przeznaczone do bardziej wymagających zadań, czy też takie o których wiemy ze będą intensywnie użytkowane albo narażone na działanie jakiś substancji żrących itd. Generalnie meble metalowe, zabezpieczone przed korozją itd.
#2016-09-08 04:43:09 

41Pancio41

Użytkownik

Posty: 64

Skąd: Katowice

Wiek: 48

Owszem, stal na pewno. Ale też meble warsztatowe niekoniecznie muszą być całe z metalu. Fajne są też rozwiązania typu stół z metalowymi nogami i blatem ze sklejki czy innego taniego materiału, który można na coś wymienić. Chociaż oczywiście metal to na pewno najsolidniejsza opcja. Inny pomysł to blat kamienny lub betonowy, z tym że beton musi zostać odpowiednio zaimpregnowany. Można też pójść w drugą stronę, i na przykład z góry zaplanować sobie wymianę mebli po roku czy dwóch, i kupić coś z tanich materiałów, typu sklejka itp. Z tym że to też jest dość kłopotliwe, taka zamiana mebli co chwilę. Także generalnie lepiej na początku jednak zainwestować w coś porządniejszego.
#2016-09-08 06:01:01 

DobryWirus

Użytkownik

Posty: 78

Skąd: Frombork

Wiek: 47

No właśnie. Meble stalowe zgadzam się, że na pewno. Ale zastanawiałem się też nad jakimiś nietypowymi rozwiązaniami czy materiałami.
#2016-09-08 07:52:44 

41Pancio41

Użytkownik

Posty: 64

Skąd: Katowice

Wiek: 48

Wydaje mi się, że z tym kombinowaniem to lepiej nie przesadzać, tylko postawić na sprawdzone rozwiązania. Eksperymentami można się wkopać w niezłe koszta. Co do wspomnianej wyżej firmy to ma w ofercie również inne typy profesjonalnych mebli, typu sejfy, kasy pancerne, wzmocnione szafy na broń itp., więc coś myślę wybierzesz.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015